Mokslo ir žinių diena

     Rugsėjo pirmoji vėl pražydo kardeliais ir šventine nuotaika...
     „Per pageltusią žolę atskubėjo Rugsėjis...“ – rudeniškais posmais į pilnutėlę salę mokinių, jų tėvelių, mokytojų ir svečių  kreipėsi ir su mokslo metų pradžia visus susirinkusius pasveikino devintokė Rimantė Štulaitė. Gražius, prasmingus sveikinimo žodžius  mokyklos bendruomenei ir svečiams tarė mokyklos direktorė Dainora Saulėnienė, kartu primindama, kad šie mokslo metai išskirtiniai – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmetis , poeto ir diplomato Jurgio Baltrušaičio 140-osios gimimo metinės ir 20 metų, kai mūsų mokyklai suteiktas šio žymaus kraštiečio vardas. Šventės svečias, Jurbarko rajono jaunimo reikalų koordinatorius Lukas Bakšys ne tik pasveikino, bet ir  pakvietė visus atvykti į jaunimo organizuojamą Rugsėjo 1-osios šventę Jurbarke, kur Jaunimo parke laukia įvairios varžybos ir pramogos.
     Scenoje pasirodo mažieji pelėdžiukai – pirmokėliai ... Jie čia kartu su savo pirmąja mokytoja Rūta Zmejauskiene.
     Mokyklos direktorė Dainora Saulėnienė ir pavaduotoja Rasa Vyčienė įteikia mažiesiems Pirmoko pasus ir palinki būti smalsiais, darbščiais pelėdžiukais, o ne sakyti  : ,, nedarykim, mama, tuoj, padarysime rytoj...“
     Šventė tęsiasi... Skamba mokytojos Dalės Jonušauskienės paruoštų mokinukų dainos, džiugina Karolinos Kliukienės ir jos ,,artistų“ meninė programėlė, į kurią įpintose nuotraukose – vasaros atostogų akimirkos.
     Mokyklos vadovės pagerbia ir pasveikina mokytojus, kurių ruošti moksleiviai – praėjusių mokslo metų konkursų ir olimpiadų nugalėtojai. Tai mokytojai Gražvydas Steponaitis, Nijolė Perminienė, Karolina Kliukienė, Jolanta Pocienė, Vidas Burba, Jūratė Smaliukienė. (Ačiū, Nerijau, už šiltą, mielą rožę. Labai gera mokytojo širdžiai, kai ne tik vadovai, bet ir mokinys suvokia  tavo įdėto darbo prasmę. Aut. past. )
     Žodis dešimtokams. Jie pasveikina savo auklėtoją Dalę Jonušauskienę, padėkoja jai už kantrybę, supratingumą sprendžiant įvairias problemas, o pirmokėlius  apdovanoja linksmais įvairiaspalviais balionais ir palydi juos į pirmąją klasę... Visi skubame į klases- mokiniai, jų auklėtojai, tėveliai. Norisi pabendrauti, pasidalinti vasaros įspūdžiais, aptarti naujus darbus...
     Kiekvienais metais Rugsėjis sugrąžina mus visus iš Vasaros ir pradeda Rudenį, dovanodamas gražią , prasmingą Mokslo ir žinių šventę, metai iš metų pasikartojančią ir kaskart vis kitokią. Tad visiems įdomių, kūrybingų mokslo metų. Stiprybės ir kantrybės ieškant savęs ir savo svajonių!

                                  Jūratė Smaliukienė