Raštingumo savaitė

     Naujuosius mokslo metus Skirsnemunės J.Baltrušaičio pagrindinė mokykla pradėjo renginiais, skirtais Tarptautinei raštingumo dienai, kurią pasaulis švenčia rugsėjo 8 dieną. Anot dainininko A. Mamontovo, „Raštingumas – tai ne tik mokėjimas rašyti ar skaityti, bet ir gebėjimas priimti, suvokti ir atsiliepti į užrašytą žodį“. Juk raštingumo pradmenys įgyjami dar mokykloje, o įgūdžiai tobulinami visą gyvenimą.
     Renginiai, skirti šiai dienai, tęsėsi visą savaitę. Mokyklos fojė buvo paruoštas informatyvus stendas. 10 klasės mokiniai žiūrėjo ir aptarė dokumentinį J.Saboliaus filmą „Po 450 metų. Mažvydas“. Su mokytoja Jolanta Pociene 7 klasės mokiniai iliustravo patarles apie kalbą, raštingumą, mokslą, knygų skaitymą. Labiausiai mokiniams patiko Giedriaus Kalašinsko, Alekso Gudžiūno ir Enonos Vaivadaitės darbai.
     Rugsėjo 8d. 6 klasės mokiniai susirinko miestelio bibliotekoje - ,,Skaitymo šalyje“. Čia vyko literatūriniai skaitymai. Įdomias kūrinių ištraukas apie raštingumo svarbą skaitė ne tik bibliotekininkės Giedrė Jasinskienė, Nina Jonaitienė, bet ir patys mokiniai bei  mokytojos.
     Raštingumo savaitę organizavo lietuvių kalbos mokytojos Jūratė Smaliukienė ir Laura Kuncaitienė.