Projektas „Pažink valstybę“

     2018 m. gruodžio 4 d. 6 klasės mokiniai vyko į Vilnių. Kelionės tikslas – aplankyti Lietuvos Respublikos Seimą. Tai buvo baigiamasis projekto „Pažink valstybę“ įgyvendinimo etapas (projekto vykdytojas - istorijos mokytojas G.Klangauskas). Prieš tai mokiniai susipažino su seniūnijos, rajono savivaldybės veikla, kūrė iliustruotą mokyklos Konstituciją.
     Lankydamiesi Seime mokiniai apžiūrėjo svarbiausias sales: Kovo 11-osios Akto, Lietuvos Tarybos, Algirdo Mykolo Brazausko, Prezidento, Seimo posėdžių. Lietuvos Tarybos salėje projekto dalyviai papasakojo apie vykdytas veiklas, susitikimus. Mokiniai pasidalino nuomonėmis apie projekto metu aptartas problemas. Švietimo ir mokslo komiteto biuro vedėjas Kęstutis Kaminskas trumpai papasakojo apie Seimo darbą, jo funkcijas, priminė svarbius su Lietuvos valdymu susijusius istorinius faktus. Mokiniams įdomu buvo apžiūrėti per televiziją matomas posėdžių sales ir pasėdėti garsių politikų kėdėse.
     Labai maloniai visos ekskursijos metu mus lydėjo Seimo nario padėjėja-sekretorė Goda Vilkelienė, Ugdymo plėtotės centro darbuotoja. Ekskursijos pabaigoje su mokiniais susitiko Seimo narys, išrinktas Jurbarko – Pagėgių vienmandatėje apygardoje, Ričardas Juška. Be abejo, mokiniams labai patiko Seimo nario dovanėlės.
     Kadangi ši veikla projekto vykdymui paskutinė, buvo įdomu sužinoti ir mokinių nuomonę apie šį projektą. Keletas minčių iš mokinių atsiliepimų:
     Labai džiaugiuosi, kad galėjau aplankyti Seimą, dalyvauti Seimo posėdyje. Žiūrėdama per televizorių niekada nesuprasdavau, kaip ten kas vyksta. Dabar posėdį galėjau pamatyti gyvai. Saulė, 6 klasė
     Man labai patiko, buvo smagu, įdomu. Jeigu būtų galimybė, važiuočiau dar kartą. Augustė, 6 klasė
     Dar kartą norėčiau dalyvauti panašiuose projektuose. Rekomenduočiau šiame projekte dalyvauti ir kitiems. Deimantė, 6 klasė

     Be to Vilniuje mokiniai aplankė Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką, Pinigų muziejų. Pasivaikščiojo Gedimino prospektu bei pasigrožėjo sostinės kalėdine egle.