Projektas „Pažink valstybę“

     2018 m. rugsėjo–gruodžio mėnesiais Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinės mokyklos 6 klasė dalyvavo respublikiniame projekte „Pažink valstybę“ (projekto vykdytojas – istorijos mokytojas G. Klangauskas).
     Pradėjus vykdyti projektą su mokiniais buvo aptartos svarbiausios savivaldos problemos mokykloje, seniūnijoje, savivaldybėje, pasirinktos veiklos sritys. Pirmajame etape mokiniai privalėjo susipažinti su vietos savivaldos institucijų (seniūnijos, rajono savivaldybės) veikla, kūrė iliustruotą mokyklos Konstituciją.
     Spalio 8 d. projekto „Pažink valstybę“ dalyviai susitiko su Skirsnemunės seniūnu Aidu Mozūraičiu ir seniūno pavaduotoja Raminta Greičiuviene. Seniūnas kalbėjo apie seniūnijoje dirbančius darbuotojus, jų veiklą. Daugiausia dėmesio buvo skiriama seniūnijos veiklos organizavimui.  Su mokiniais seniūnas aptarė svarbiausias problemas.
     Spalio 22 d. 6 klasės mokiniai vyko į Jurbarko rajono savivaldybę. Čia mokinius priėmė Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistas (jaunimo reikalų koordinatorius) Lukas Bakšys. Savivaldybės atstovas trumpai supažindino mokinius su savivalda: Taryba, Mero, Administracijos veikla, jų vykdomomis funkcijomis. Lukas Bakšys mokiniams paaiškino, jog svarbiausia institucija jaunimo veiklos srityje rajone yra Jurbarko jaunimo reikalų taryba.  Susitikimo pabaigoje Lukas Bakšys kalbėjo apie svarbiausias problemas: nėra rajone jaunimo nevyriausybinių organizacijų, aktyvesnės rajono jaunimo reikalų tarybos, mažai teikiama pasiūlymų šiai tarybai, jaunimas nenori dalyvauti stovyklose.
     Žinoma, labiausiai mokiniai laukė kelionės į Vilnių, 2018 m. gruodžio 4 d.  Kelionės tikslas – aplankyti Lietuvos Respublikos Seimą. Tai buvo baigiamasis projekto „Pažink valstybę“ įgyvendinimo etapas.
     Ne kasdien juk galima pasivaikščioti po LR Seimą. Čia jie apžiūrėjo svarbiausias sales: Kovo 11-osios Aktų, Lietuvos Tarybos, Algirdo Mykolo Brazausko, Prezidento, Seimo posėdžių. Lietuvos Tarybos salėje projekto dalyviai papasakojo apie vykdytas veiklas, susitikimus. Mokiniai pasidalino nuomonėmis apie projekto metu aptartas problemas. Švietimo ir mokslo komiteto biuro vedėjas Kęstutis Kaminskas trumpai papasakojo apie Seimo darbą, jo funkcijas, priminė svarbius su Lietuvos valdymu susijusius istorinius faktus. Mokiniams buvo įdomu apžiūrėti per televiziją matomas posėdžių sales ir pasėdėti garsių politikų kėdėse.  Ekskursijos pabaigoje su mokiniais susitiko Seimo narys, išrinktas Jurbarko – Pagėgių vienmandatėje apygardoje, Ričardas Juška.
     Kadangi ši veikla projekto vykdymui paskutinė, buvo įdomu sužinoti ir mokinių nuomonę apie šį projektą. Keletas minčių iš mokinių atsiliepimų:

Labai džiaugiuosi, kad galėjau aplankyti Seimą, dalyvauti Seimo posėdyje. Žiūrėdama per televizorių niekada nesuprasdavau, kaip ten kas vyksta. Dabar posėdį galėjau pamatyti gyvai. Saulė, 6 klasė

Man labai patiko, buvo smagu, įdomu. Jeigu būtų galimybė, važiuočiau dar kartą. Augustė, 6 klasė

Dar kartą norėčiau dalyvauti panašiuose projektuose. Rekomenduočiau šiame projekte dalyvauti ir kitiems. Deimantė, 6 klasė