Mėnuo prieš patyčias

     Ar kada nors turėjai pravardę, o gal esi kitą vaiką pavadinęs negražiu žodžių ar matei kaip kiti skriaudžia silpnesnius? O gal tau visai nesinori susitikti su vaikais mokykloje, o gal net bijai išeiti į kiemą nes ten jautiesi nesaugus..? Jei bent į vieną klausimą atsakei TAIP, vadinasi tau teko vienaip ar kitai susidurti su patyčiomis.
     Patyčios – tai yra įvairus, nemalonus elgesys, kai vaikai skaudina, žemina vieni kitus. Tai gali būti kabinėjimasis, pravardžiavimas, erzinimas, stumdymas, mušimas, pinigų atiminėjimas, kuprinės, sąsiuvinių ar kitų daiktų atiminėjimas, apkalbinėjimas, gąsdinimas, piktų, erzinančių SMS žinučių ar elektroninių laiškų siuntinėjimas.
     Patyčios nėra humoro forma! Kai juokaujama, linksma būna abiem žmonėms, o tyčiojantis linksma tik vienam vaikui – kitas tuo metu jaučiasi labai įskaudintas.
     Nuo 2019 metų emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“ kovo mėnesį skelbia Sąmoningumo didinimo mėnesiu BE PATYČIŲ.  Ta proga Skirsnemunės J. Baltrušaičio pagrindinės mokyklos 5-10 klasės mokiniai aktyviai dalyvavo iniciatyvoje „MĖNUO PRIEŠ PATYČIAS“. Vaikai kartu su socialine pedagoge Asta Žemaitiene ir Visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Edita Teiberyte diskutavo apie patyčių žalą, galimus sprendimo būdus ir kaip elgtis pastebėjus patyčias artimoje aplinkoje. Taip pat galvojo šūkius ir mintis nukreiptas prieš patyčias, kurias surašė ant baltų marškinėlių.
     Kiekvienas iš mūsų gali prisidėti, kad patyčių mūsų šalyje būtų mažiau.

Edita Teiberytė, Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė