Pasaulinė AIDS diena

     Gruodžio 1-oji skelbiama pasauline AIDS diena. Nuo 1988 m., kai į Lietuvą jūreivis iš Klaipėdos grįžo užsikrėtęs mirtinu ŽIV virusu prabėgo daug metų, per šį laikotarpį buvo pasitelkta daug mokslinių ieškojimų, tyrimų, išrasta kelios dešimtys vaistų kovai su virusu. Dabar užsikrėtę ŽIV žmonės, vartodami antiretrovirusinius vaistus, gali sėkmingai kontroliuoti šią ligą. Kol kas vakcinos nėra.
     Dažnai kyla klausimas kuo ŽIV skiriasi nuo AIDS. ŽIV yra virusas, patekęs į organizmą naikina ląsteles, kurios kovoja su infekcijomis. ŽIV liga turi kelias stadijas. AIDS yra paskutinė ŽIV ligos stadija. Lietuvoje daugiausiai ŽIV užsikrečia narkomanai per kraują, dalindamiesi tomis pačiomis adatomis.
     Skirsnemunės J. Baltrušaičio vyresnių klasių mokiniai integruotos biologijos pamokos metu kartu su visuomenės sveikatos specialiste ir socialine pedagoge diskutavo apie visame pasaulyje opią AIDS problemą. Vaikai atsakinėjo į klausimus, domėjosi šios ligos istorija, gamino plakatą su raudonojo kaspino simboliais.
     Raudonasis kaspinas – tarptautinis paramos, prevencijos ir solidarumo su užsikrėtusiais ŽIV ir sergančiais AIDS simbolis.

Visuomenės sveikatos specialistė Edita Teiberytė